שיפוץ בית


שיפוץ בית: חומרים והצעת מחיר


מדריך זה נועד לעזור למעוניינים בתהליך שיפוץ בית באמצעות הבהרת מושגים בסיסיים הקיימים בתהליך שיפוצים.
מהם החומרים העיקריים הדרושים בעת שיפוץ בית ?

חומרים הדרושים עבור שיפוץ בית מתחלקים לשני סוגים עיקריים: חומר לבן וחומר שחור.


מהו חומר לבן בעת שיפוץ בית?


חומר לבן באיזכור של שיפוץ בית הנו החומר הנראה על פני השטח, לדוגמא – ריצופים, כלים סניטרים, ברזים, דלתות, מטבח ועוד. חומר לבן הוא חלק בלתי נפרד מתהליך שיפוץ בית, יש לוודא את טיב המוצרים, התאמת מכלול המוצרים לצרכים האישים וצירופם לעיצוב הפנים של הדירה, אשר הקו המנחה הנו הסתכלות על המכלול השלם ולא המוצר בודד. לדוגמא:

שיפוץ בית ובחירת חדר רחצה

יש להתייחס לגוונים השונים של מוצרי הרחצה: אריחים, ארון ואסלה, יש לשלב בין המכלול תוך שילוב נכון בין פרקטיקה, צרכים, מוגבלות החומר וטעם אישי.

שיפוץ בית ובחירת ריצופים

חשוב לבדוק את רמת השחיקה של האריח המתוייג כדרגות AC, דרגת AC5 או AC4 בעלי רמת שחיקה גבוהה, אולם דרגה נמוכה מכךAC 3 בעל רמת שחיקה נמוכה ואינו מומלץ.
מתוך נתונים אלו של החומר הלבן יש לסכם את המכלול שלם לצורך קבלת אומדן לתקציב שלם באמצעות פריטת הצעות לביצוע ושכתובם להצעות בפועל.

מהו חומר שחור בעת שיפוץ בית?

חומר שחור באיזכור של שיפוץ בית הנו חומר בסיס לתהליך השיפוצים, לדוגמא – מלט, טיט, צבע, צינורות, דבקים ועוד. נהוג כי קבלן השיפוצים מספק את החומר השחור, אולם לקוח אשר אינו חשוף לחומרים אלו אינו מודע לשיקולים, ישנם הבדלי איכויות עצומים בין מוצרים, על כן יש לבדוק באילו חומרים משתמש קבלן השיפוצים ולציין את זה כנספח לחוזה. לדוגמא:

שיפוץ בית ובחירת דבק להדבקת אריחי רצפה

ישנם איכויות שונות של דבקים, הזולים עמידותם לאורך זמן נמוכה ביותר דבק זול עולה בסביבות 17 ₪ לשק (25 ק"ג), ולעומת זאת דבק איכותי כמו (106 או 109) עולה 37 ₪ לשק. בבית ממוצע משתמש קבלן שיפוצים ב 35 עד 40 שקי דבק, כתוצאה מכך ישנם הבדלים משמעותיים בבחירת חומר.

שיפוץ בית ובחירת צנרת מים

ישנם מספר סוגי צנורות פלסטיק המקובלים בביצוע, אך הצנרת המומלצת ביותר הינה SP לחיצה שהינה צנרת בעלת 3 שכבות פלסטיק נחושת ופלסטיק, אשר הופכת אותה לעמידה ביותר בלחצים ובטמפרטורות גבוהות. לצנרת זו שולב מחבר לחיצה שמיקר את עלותה אך מומלץ ביותר בשל הצלחתו המוכחת.

מהם השלבים הנדרשים לקבלת הצעת מחיר עבור שיפוץ בית?


שלב ראשון: מומלץ לקבוע תובנות באמצעות מעצב, אדריכל או קבלן שיפוצים על מפרט טכני שישרת את תהליך שיפוץ בית ויהיה מותאם ומדוייק לביצוע עבודת השיפוצים.

שלב שני: זימון של שלוש עד חמש הצעות מחיר כתובות, מסודרות ומפורטות אשר חופפות מבחינת המפרט הטכני באופן שווה, לעיתים שיפוצנקים "שוכחים" מספר סעיפים ואז מן הסתם למראית עין הצעתם זולה מהאחרות, בדרך כלל ההצעה הזולה אינה הטובה ביותר, לצורך אימות ההצעה יש לוודא את הרכבו של מפרט הטכני עבור שיפוץ הבית.

שלב שלישי: חשוב מאוד לבדוק ולהתרשם ממבצע עבודת שיפוץ בית, לראות את עבודות השיפוצים שלו ולהתרשם מאיכויות הביצוע.


| שיפוץ בית || שיפוץ || שיפוץ בתים |