שלבי שיפוץ דירה


בתחילת המאה ה 21  אחוז גדול מהאוכלוסיה מודעים לחשיבות מראה הדירה, לרוב בתי מגורים ישנים שגילם מעל עשור זקוקים כמו כל דבר לשמירה וטיפוח, אנו רוצים שהבית יראה במיטבו ומותאם לצרכינו אך לא פחות חשוב שתשתיות הבית ישמרו וערך הנדל"ן ישמר גם כן.

שלב ראשון בעת שיפוץ בית מגורים: יעוץ ניצול חומרים ושטחים

פגישת יעוץ עם מעצב פנים או אדריכל או קבלן שיפוצים, בפגישת יעוץ זו באמצעות הידע, נסיון והמעוף של אנשי המקצוע מגדירים את האופן העתידי שאנו מעוניים לראות איך דירתנו תיראה, חלוקת החלל בדירה, סגנון עיצוב המנחה בשיפוץ, וכמובן עמידה בתקציב השיפוץ. כך בהדרגה יקבעו הגדרות אישיות שיובלו למפרט טכני מסודר עבור תהליך שיפוץ דירה.

שלב שני בעת שיפוץ בית מגורים: בחירת תשתיות עבור שיפוץ דירה

אינסטלציה – רוב הדירות שנבנו מעל 10 שנה מצויידים בצנרת ברזל בעלת בלאי גבוה שמתחילה להחליד ולהתפורר בין 10 ל 20 שנה, צנרת כזו מפחיתה באופן משמעותי את לחץ המים בדירה ואת איכות המים, על כן כבר זמן רב משתמשים בארץ בצנרות פלסטיק, פקסגול אוSP . הצנרת המומלצת ביותר היא SP לחיצה בשל טיב החומר אשר מורכב משלוש שכבות פלסטיק ונחושת, בזכות זאת הצנרת חזקה במיוחד, עמידה בטמפרטורות גבוהות וללא בלאי טבעי.

מערכת חשמל – דירות ותיקות מאופיינות ברשת של חוטי חשמל אשר גורעים מהאסטטיקה של הדירה, בהזדמנות של שיפוץ רצוי לבנות מערכת תקשורת דירתית אשר תקשר לתוכה את כל ערוצי החשמל, לשם כך יש לקבוע את מיקומי השקעים עבור טלויזיה, תקשורת, מערכת שמע, מערכות מיזוג ועוד עם אפשרות ולבצע תיקון עתידי במידת הצורך, כך מונעים שבירה או חציבה בקיר. התקנת מערכת החשמל תבוצע על ידי חשמלאי מוסמך בכדי שעבודת החשמל תבוצע באופן מבוקר, יסודי ולפי תו תקן.

שלב שלישי בעת שיפוץ בית מגורים: איסוף הצעות מחיר מקבלני שיפוצים

מפגש עם קבלני שיפוצים ידועים ובעלי ניסיון מוכח, שיתוף המפרט שמשרת את תהליך שיפוץ הדירה. איסוף הצעות מחיר עבור שיפוץ דירה, רצוי לקבל בין 3 עד 5 הצעות מחיר לשיפוץ דירה המותאמות למפרט שנקבע מראש.

שלב רביעי בעת שיפוץ בית מגורים: בחירת קבלן שיפוצים

ברגע בחירת מבצע שיפוץ דירה יש לכלול מספר דברים עיקרים: מחיר סביר ולאו דוקא הנמוך מבינהם. הצעה כתובה ברורה ומפורטת בכדי למנוע פרצות בהמשך. חוזה עבודה מסודר ומפורט המגדיר את העלויות, הזמנים ואת זמני התשלום. התרשמות מביצועי קבלן השיפוצים ומאופן התנהלותו.


| שיפוץ דירה || שיפוץ בתים || חברת שיפוצים |