טיפים לבחירת החומרים העיקריים הדרושים בעת שיפוץ דירה

מדריך זה נועד לעזור למעוניינים בתהליך שיפוץ דירה באמצעות הבהרת מושגים בסיסיים הקיימים בתהליך שיפוצים. וכמה טיפים לבחירת חומרים אלו.
טיפים לבחירת החומרים לשיפוץ דירה
תוכן עניינים

מהם החומרים העיקריים הדרושים בעת שיפוץ דירה? חומרים הדרושים עבור שיפוץ בית מתחלקים לשני סוגים עיקריים: חומר לבן וחומר שחור.

טיפ! לבחירת חדר רחצה

יש להתייחס לגוונים השונים של מוצרי הרחצה: אריחים, ארון ואסלה, יש לשלב בין המכלול תוך שילוב נכון בין פרקטיקה, צרכים, מוגבלות החומר וטעם אישי.

טיפ! לבחירת ריצופים

חשוב לבדוק את רמת השחיקה של האריח המתוייג כדרגות AC, דרגת AC5 או AC4 בעלי רמת שחיקה גבוהה, אולם דרגה נמוכה מכךAC 3 בעל רמת שחיקה נמוכה ואינו מומלץ.
מתוך נתונים אלו של החומר הלבן יש לסכם את המכלול שלם לצורך קבלת אומדן לתקציב שלם באמצעות פריטת הצעות לביצוע ושכתובם להצעות בפועל.

טיפ! לבחירת דבק להדבקת אריחי רצפה

ישנם איכויות שונות של דבקים, הזולים עמידותם לאורך זמן נמוכה ביותר דבק זול עולה בסביבות 17 ₪ לשק (25 ק"ג), ולעומת זאת דבק איכותי כמו (106 או 109) עולה 37 ₪ לשק. בבית ממוצע משתמש קבלן שיפוצים ב 35 עד 40 שקי דבק, כתוצאה מכך ישנם הבדלים משמעותיים בבחירת חומר.

טיפ! לבחירת צנרת מים

ישנם מספר סוגי צנורות פלסטיק המקובלים בביצוע, אך הצנרת המומלצת ביותר הינה SP לחיצה שהינה צנרת בעלת 3 שכבות פלסטיק נחושת ופלסטיק, אשר הופכת אותה לעמידה ביותר בלחצים ובטמפרטורות גבוהות. לצנרת זו שולב מחבר לחיצה שמיקר את עלותה אך מומלץ ביותר בשל הצלחתו המוכחת.

מהם השלבים הנדרשים לקבלת הצעת מחיר עבור שיפוץ בית?

שלב ראשון: מומלץ לקבוע תובנות באמצעות מעצב, אדריכל או קבלן שיפוצים על מפרט טכני שישרת את תהליך שיפוץ בית ויהיה מותאם ומדוייק לביצוע עבודת השיפוצים.

שלב שני: זימון של שלוש עד חמש הצעות מחיר כתובות, מסודרות ומפורטות אשר חופפות מבחינת המפרט הטכני באופן שווה, לעיתים שיפוצנקים "שוכחים" מספר סעיפים ואז מן הסתם למראית עין הצעתם זולה מהאחרות, בדרך כלל ההצעה הזולה אינה הטובה ביותר, לצורך אימות ההצעה יש לוודא את הרכבו של מפרט הטכני עבור שיפוץ הבית.

שלב שלישי: חשוב מאוד לבדוק ולהתרשם ממבצע עבודת שיפוץ בית, לראות את עבודות השיפוצים שלו ולהתרשם מאיכויות הביצוע.

מאמרים נוספים בקטגורית -
ברז הוא פריט חשוב במטבח ובאמבטיה, והבחירה הנכונה יכולה לשפר בצורה משמעותית את השימוש בחללים האלו. במאמר הזה, נספק לך מדריך מקיף כיצד לבחור בברז מתאים ואיכותי למטבח או לאמבטיה שיתאים לצרכייך.
ישנן דרכים רבות להשתמש באור כדי לגרום לבית שלך להיראות במיטבו. במאמר זה נרחיב על הנושא של תאורה לבית, כדי לקרוא לפני שבוחרים תאורה.
החלטתם לשפץ את הבית או רק את חדר האמבטיה? במאמר זה נרחיב על הנושא של עיצוב חדרי אמבטיה... מה חשוב לדעת? ואיך לבחור סגנון?
במדריך זה נסביר כיצד יש לשמור על האמבטיה לאחר השיפוץ... אלו בדיקות כדאי לעשות? ומה צריך לדעת לגבי האינסטלציה? המדריך המלא מאת 'בשביל העיצוב'.
הגיע הרגע הנכון לשפץ את הדירה מחדש. חסכתם כסף, פיניתם את הלוז, ועכשיו הגיע החלק המעשי. לפניכם מאמר שיסביר בקצרה את כל מה שכדאי לדעת על שיפוץ דירה, ואיך מתחילים? המשיכו לקרוא
רוצים להסיר קיר בטון? לפתוח פיר מעלית בתקרה עשויה בטון? לקדוח חור בקוטר 12 צול לצורך העברת צנרת? את כל אלו נעשה בעזרת שיטת הניסור בטון ביהלום. המשיכו לקרוא
לשפץ את הבית
רוצים לשפץ את הבית?
ולא יודעים מאיפה להתחיל?

אנו מזמינים אתכם להתייעץ ללא עלות! עם המומחים של 'בשביל העיצוב'. בשיחת ייעוץ נסביר לכם מאיפה מתחילים, כמה יעלה ועוד… ואפילו נפנה אתכם לקבלנים מצוינים שאנו עובדים איתם.

נשמע טוב? לחצו על הכפתור למטה.