שאלות נפוצות

לפניכם שאלות נפוצות בנושא שיפוץ דירה. אנו נענה לכם על כל השאלות שכולם שואלים את עצמם בשלב הזה של לפני השיפוץ על מנת לסלול עבורכם את הדרך שתהיה ברורה ובהירה יותר ותיהנו לא רק מהתוצאות אלא גם מכל הדרך אליהן.

שאלות ותשובות נפוצות בנושא שיפוצים ועיצוב הבית

אז ברור שזוהי שאלת השאלות. כמה יעלה לנו לשפץ את הבית… לא נוכל לתת כאן הצעת מחיר לכל סוג של שיפוץ. בגדול כדאי להיערך לסדר גדול של כ 3,000 ₪ בממוצע לכל מ"ר בבית. (זה כולל ריצוף, מערכות ביוב מים חשמל וכן הלאה).

לא כל קיר בבית הוא קיר שמותר להסיר. יש קירות תמך, יש קירות שיש בהם תשתיות וחשוב לפנות אל מהנדס או קונסטרוקטור לפני שמתחילים בכלל לעשות משהו.

תלוי בהיקף העבודה והבנייה. המחיר נע בין 1500 ₪ ל5000 ₪ כשמדובר בשיפוץ ביתי.

אף אחד לא מחייב אתכם בכלום. אבל אם אתם רוצים למקסם את התהליך וליהנות מתוצאות הכי מושלמות ומנוצלות, אל תוותרו על השירות למורת המחיר שתצטרכו לשלם. 

לקרוא יותר למה כדאי להיעזר בשירותי עיצוב פנים »

בגדול, שירותי עיצוב פנים עשויים לנוע בין 10,000 ₪ ל12,000 ₪ בשיפוצים ביתיים. כשמדובר בשיפוץ נקודתי של חדר אחד, המחר כמובן יהיה נמוך יותר.

ברוב המקרים הנגר שמרכיב את המטבח החדש, מפרק גם את המטבח הישן. וזאת ללא עלות נוספת. למידע נוסף על שיפוץ מטבחים »

יש נגרים שיציעו לכם רכישה של המטבח הישן שלכם לצורך מכירה שלו ללקוחות המעוניינים בכך. חשוב להיערך מראש ולבדוק אפשרויות כאלה.

ברוב המקרים ההתקנה תכלול עד ארבעה מטרים של צנרת.

אין אפשרות כזו. החדר אולי יוכל לשמש כחדר ביטחון אך לא ממ"ד תקני. שצריך להיבנות החל מיסודות הבניין ולכל אורכו באמצעות בטון. אין אפשרות לעשות את זה בחדר קיים.

חשוב להבין. גם מול קבלן שנראה לכם הכי אמין, אף פעם אל תוותרו על חוזה כתוב. שמפרט את לוח הזמנים לתחילת העבודה ולסיומה. סכמו לגבי המחירים והעלויות על כל מה שזה כולל, הסדרי התשלומים וכמובן פינוי הפסולת וניקיון לאחר העבודה.

אפשר לפנות אל עורך דין לשם שכך כדי לקבל ממנו חוזה סטנדרטי שיכלול את כל הסעיפים הרלוונטיים.

» מדריך מומלץ להכנת חוזה עם קבלן

חשוב לזכור! שיפוצים זה לא משהו שאתם עושים בכל יום. זה בהחלט דבר שיש לקחת לפניו נשימה עמוקה, להיכנס לזה בצורה מושכלת וחכמה. תוך בדיקה יסודית של האפשרויות הקיימות. זה כולל את הבחירה באנשי המקצוע הנכונים, התכנון המקיף והעיצוב המקצועי. וזאת כדי להגיע לתוצאות המוצלחות ביותר שאכן יתאימו לכם, לצרכים שלכם, להרגלי החיים שלכם וכמובן להרכב המשפחתי שלכם. כי שיפוצים בבית זה הדבר הכי אישי והכי פרטני. וחשוב לעשות את זה כמו שצריך כדי ליהנות מהתוצאות לאורך זמן.

שיפוצים בבית. אין כמו האושר שלפני. התוכניות, החלומות, הציפיות והרצונות, כולם הולכים להתגשם סוף סוף. הבית ישנה צורה וילבש צורה חדשה בדיוק כמו שאנחנו רוצים!

אבל… כל מי ששיפץ אי פעם את הבית יודע עד כמה הסיפור הזה עשוי להיות מורכב. מדובר בעלויות גבוהות שברוב המקרים חורגות בהרבה מהתכנון הראשוני, בלוח זמנים שגם כן ברוב המקרים לא מתקתק בדיוק לפי התוכנית וכמובן הרבה לכלוך, סחבת ועוגמת נפש עד שזוכים לראות את התוצאות המושלמות.

האם זה חייב להיות כך?

אנחנו כאן לא בשביל לייאש אתכם. הסיפור הזה של השיפוצים ממש לא חייב להיראות כך. עם תכנון ראשוני נכון ופנייה אל אנשי המקצוע הטובים באמת, השיפוץ ייעשה במסגרת שקבעתם לעצמכם מראש הן מהצד התקציבי והן מבחינת לוח הזמנים.