השאלות שצריך לשאול לפני שמתחילים לשפץ

בתהליך שיפוצים עולות לו שאלות רבות הנוגעות במהות תהליך שיפוצים: מה? למה? ואיך? במאמר זה נעשה לכם סדר לפני שמתחילים לשפץ. המשיכו לקרוא
שאלות לפני השיפוץ
תוכן עניינים

כל אחד אשר חושב לעבור תהליך שיפוצים עולות לו שאלות רבות הנוגעות במהות תהליך שיפוצים (שאלות לפני השיפוץ): מה היתרונות והחסרות שיש בתהליך שיפוצים? למה כדאי לשפץ? האם זה משתלם לבצע שיפוץ דירה? ועוד שאלות רבות. על כן נבחן ונעלה נקודות מרכזיות למחשבה אשר מסקרנות כל אדם השוקל תהליך שיפוצים.

היתרונות העיקרים כאשר אנו מנהלים תהליך שיפוצים מתוכנן הם לא מעטים

בתהליך שיפוצים אנו יוצרים מחדש את הסביבה שלנו באופן בו בדיוק אנו רוצים, מתאפשר לנו לבחון את הצרכים שלנו ולבצע ניצול אופטימלי של החלל: חלוקה נכונה יותר של חלל הדירה מחדש בהתאמה אישית ומדויקת לצרכינו המשתנים. הרחבת שטח הדירה: הוספת חדר שינה, חדר רחצה, הגדלת המטבח המותאם לצורך האישי וכדומה.

התחדשות הדירה בהתאם למידות אופנתיות, שילוב גוונים, מראה העתידי. אנו יוצרים שילוב חדשני בטעם אישי ללא הגבלה של חומרים וצבעים: ריצוף, פרקט, אלומיניום, דלתות, צבעים וכו'. בהליך שיפוצים יוצרים עם מעוף ואסתטיקה את האווירה האישית המיוחדת החביבה עלינו והמתאימה לצרכים האישים שלנו, ואת כל זאת אנו עושים תוך כדי הקצבה אישית לפי התקציב האישי.

הליך שיפוצים אינו פשוט

כל מי שבחייו עבר הליך שיפוצים או ששמע ממכריו יכול להעיד כי תהליך זה אינו פשוט ויש לכך סיבות רבות. הסיבה העיקרית ביותר היא בחירת קבלן שיפוצים או מבצע שיפוץ אשר אינו מקצועי דיו או בעיקר אינו בעל ניסיון מספק, גורם זה מהווה גורם קריטי בזמן שהוקצע לשיפוץ ברמת איכות השיפוץ ואפילו בעלויות השיפוץ, במקרה זה מועד התחלת השיפוץ ידוע לכל אך מהלכו וסיומו אינו ידוע, מה שמעיב על כל הליך השיפוצים.

 

שאלות אשר נבחנות לפני הליך שיפוצים

עליות שיפוץ – יש לתכנן היטב בטרם עת את המפרט הטכני עבור הליך שיפוצים, לעשות בדק בית יסודי, ואף מומלץ לתכנן חריגה משוערת של בין 10-15 אחוזים מהעלות הכוללת של התקציב הראשוני, אשר חריגה זו אינה בהכרח טעות של קבלן שיפוצים או מבצע שיפוץ אלא בשל היות הנכס מבנה לא חדיש יכולות להתגלות בעיות שונות שלא נלקחו בחשבון, יש לתכנן כל זאת בחישוב התקציב על מנת לשמור במקסימום האפשרי על תקציב שמוגדר מראש.

זמני שיפוץ – יש לברר כי בין כל הצעות המחיר מה אומדן הזמן האמיתי הממוצע שכל בעלי המקצוע שיערו. כך שאם אחת מהצעות של מבצע שיפוץ או שיפוצניק הגדיר שלושה שבועות להליך השיפוצים ולעומתו כל היתר הגדירו בממוצע שישה שבועות עליכם להאמין לרוב. בנוסף לכך לקחת טווח ביטחון של עוד שבוע עד שבועיים חריגה בשל תוספות ביצוע שעלולות להתווסף בזמן שיפוצים. תוספות ביצוע יכולות לנבוע ביוזמתכם או בשל בעיות טכניות שהתגלו במהלך השיפוץ. כל זאת יש לתכנן מראש על מנת להעריך נכונה את הזמן המיועד עבור הליך שיפוצים, לציין זאת מראש למבצע שיפוץ ולהגדיר בחוזה למקרה של פיגורים.

רמת גימור שיפוץ – הרגע שכולנו מצפים לו הנו סיום הליך שיפוצים וסיפוק מתוצר המוגמר של השיפוץ, הסיומת של השיפוץ או בשפת העם הפיניש של השיפוץ הנו אחד המרכיבים החשובים ביותר בדירה במראה הסופי של הליך שיפוצים. הגימור אינו חלק ישיר מביצוע שיפוצים אלא החלק הסופי. שלב זה בממוצע יכולים לקחת בין יומיים לעשרה ימים תלוי בגודל השיפוץ ובמרכיביו. מומלץ מאוד לתת למבצע השיפוץ או השיפוצניק זמן ללא לחץ כי למעשה ככל שיעשה בסבלנות כך התוצר המוגמר יבוצע במקצועיות. ישנן מספר רמות גימור החל בסיומות צבע ורובה ועד לכיוונים אחרונים בדלתות או מגירות או כל מוצר אחר שסופק ע"י המבצעים השונים. הפינישים הם גימורים לשיפוצים ולא עבודות שלעצמם. הטיפ הכי חשוב על מנת לקצר תהליך הפינשים ועדיין להגיע לתוצאות מרשימות לעשות ביקורות שבועיות על העבודות שבוצעו ועל רמת הגימור שלהם.

שאלה נפוצה נוספת היא איך יודעים את מידת הכדאיות טרם ביצוע שיפוצים?

 

לסיכום שאלות לפני השיפוץ

במאמר זה השתדלנו לענות לכם על שאלות לפני השיפוץ שמגיעות אליכם. אנו מאחלים לכם שיפוץ קל ונעים.

מאמרים נוספים בקטגורית -
מכונת ניסור בטון היא כלי רב עוצמה המשמש לחיתוך בטון, אבן ולבנים. המכונה פועלת באמצעות דיסק יהלום המסתובב במהירות גבוהה וחוצב את החומר. ניתן להשתמש במכונת ניסור בטון למגוון רחב של משימות, כגון יצירת פתחים לדלתות וחלונות, חיתוך קירות ועמודים, וביצוע עבודות תשתית. למידע נוסף המשיכו לקרוא
ברז הוא פריט חשוב במטבח ובאמבטיה, והבחירה הנכונה יכולה לשפר בצורה משמעותית את השימוש בחללים האלו. במאמר הזה, נספק לך מדריך מקיף כיצד לבחור בברז מתאים ואיכותי למטבח או לאמבטיה שיתאים לצרכייך.
הרחבת חלון בקיר בטון יכולה להיות קשה, אך ישנם 5 פתרונות טכנולוגיים מעולים: לחלונות חכמים או החלפת חלון לחלון גדול יותר. המשיכו לקרוא...
מהם שלבי שיפוץ דירה? לפניכם ארבעה שלבים עיקריים לשיפוץ הדירה שלכם. בשלבים אלו אנו מדגישים את הדברים החשובים שעליהם נשים דגש.
כדאיות שיפוצים » האם כדאי לשפץ עכשיו את הנכס? ומהי מידת הכדאיות? במאמר זה אנו נענה ברחבה מתוך מספר היבטים חשובים. המשיכו לקרוא
לשפץ את הבית
רוצים לשפץ את הבית?
ולא יודעים מאיפה להתחיל?

אנו מזמינים אתכם להתייעץ ללא עלות! עם המומחים של 'בשביל העיצוב'. בשיחת ייעוץ נסביר לכם מאיפה מתחילים, כמה יעלה ועוד… ואפילו נפנה אתכם לקבלנים מצוינים שאנו עובדים איתם.

נשמע טוב? לחצו על הכפתור למטה.