שיפוץ דירה

כל מה שצריך לדעת על שיפוץ דירה, מגזין בשביל העיצוב
תוכן עניינים

שיפוץ דירה הינו תהליך מורכב בו יש לתכנן את כל מהלך הדברים מראש ובקפדנות. לפני השיפוץ יש לשקול כיצד להשתמש בחלל הבית כראוי. כך שתהליך השיפוץ יניב תוצאות מקסימליות וטובות. כך גם בניית תקציב, הינו מורכב בפני עצמו: כמה עולה מטבח? כמה עולה ריצוף? כמה עולה דלת? ישנן הרבה שיקולים והחלטות. כך שללא הדרכה מקצועית התהליך יכול להיות מסובך ומסורבל.

סוגים שונים של שיפוצים לדירה

לא משנה אם זה שיפוץ דירה קוסמטי או קומפלט. תמיד צריך את האנשים הנכונים, כדי שהמשימה תוכתר בהצלחה. אנחנו כאן עם כל המידע הרלוונטי. וגם עם אנשי המקצוע הנכונים והקבלנים שילוו אתכם לאורך כל התהליך.

שיפוץ דירה קומפלט

שיפוץ דירה קומפלט

בניגוד לשיפוץ נקודתי של המטבח, האמבטיה או השירותים. שיפוץ דירה קומפלט זה שיפוץ מקיף של כל הבית, כדי להפוך אותה לדירה חדשה. בדרך כלל השיפוץ יכלול גם החלפה של כל התשתיות, החשמל, המים, הצנרת כולה, הכלים הסניטריים. וגם חלוקה מחדש של החדרים, הקמת קירות, סגירת מרפסות, הוספת קומות, עבודות גבס, הנמכות תקרה, פירוק הריצוף הישן והחלפה שלו בחדש. פירוק הדלתות והחלפה שלהם. ואת הכל נחדש בעיצוב מודרני ועדכני של כל הבית כולו. אחרי שיפוץ כזה, כמעט ואי אפשר להכיר ולזהות את הבית.

שיפוץ דירה ישנה

שיפוץ דירה ישנה

שיפוץ דירה ישנה היא תמיד פעולה מורכבת יותר וגם יקרה יותר. הבית הישן מכיל בדרך כלל תשתיות ישנות שהן לא תמיד תקינות, נדרשות פעולות רבות מעבר לשיפוץ של הבית עצמו כמו חיזוק כללי של המבנה, הקירות החיצוניים, איטום מחדש וכן הלאה.

שיפוץ דירה שכורה

שיפוץ דירה שכורה

שיפוץ דירה שכורה היא תמיד דילמה. אם אתם נמצאים בצד של השוכרים. אתם לא יכולים לעשות עם הדירה ככל העולה על דעתכם. מובן שזה גם לא באמת משתלם לכם להשקיע בנכס שהוא אינו שלכם. עם זאת, במקרה ואתם שוכרים את הנכס לטווח ארוך, ייתכן ששווה לכם להשקיע, ולחדש את הנכס. כדי שיהיה לכם נוח ונעים יותר להתגורר בבית. ברור שהדבר חייב להיעשות בהסכמה מלאה מצד בעל הנכס.

שיפוץ דירה לאחר שריפה

שיפוץ דירה לאחר שריפה

שריפה בבית עשויה להותיר את הדירה במצבים חמורים. בהם לא יהיה מנוס משיפוץ כללי ממסד ועד טפחות. מנגד, יש מצבים בהם אפשר יהיה להסתפק רק בצביעה מחדש של הקירות. מי שבאמת יכול ליהנות מתהליך של שיפוץ לאחר שריפה, זה למי שיש ביטוח. לא תמיד הנזקים של שריפה הם באוותו סדר גדול. עם זאת, על המקצועיות בעבודה אי אפשר להתפשר דווקא בגלל הרושם שהשריפה מותירה בדרך כלל במבנה.

שיפוץ דירה כללי

שיפוץ דירה כללי

שיפוצים כלליים יכולים להיות מקיפות יותר, והם גם יכולים להיות שטחיים. השיפוץ הכללי נועד לשנות את פני הבית. כמו חלוקה מחדש של החללים, החלפת ריצוף, מטבח חדש, מקלחת חדשה וכן הלאה. שיפוץ כללי מחייב אתכם בהיערכות מראש. ולרוב גם במציאת מקום מגורים חליפי. כדאי תמיד לשבת על לוח זמנים ולדרוש מהקבלן התחייבות לגבי עמידה באותו לו"ז. מעבר לכך גם העלויות בשיפוצים כלליים דורשים הגבלת מסגרת. כי כמו שכולנו יודעים, שיפוצים מתחילים בסכום שאולי ממוגדר מראש, אך ברוב המקרים ישנן חריגות. עם עבודה מול קבלן אמין הדברים יהיו איכשהו ברורים ובלי הפתעות יוצאות דופן.

מה המחיר של שיפוץ דירה

כל מי שעומד לפני שיפוץ דירה סקרן לדעת מה יהיו העלויות בסופו של דבר. המחיר תלוי כמובן בהיקף השיפוץ ובסדר הגדול שלו. נוכל לומר בגדול כי עלויות של שיפוצים הם בממוצע בין 30,000 ₪ ל70,000 ₪. כאשר הדבר תלוי כמובן בגודל הדירה, בהיקף העבודות הנדרשות וכמובן במצב הנכס, מצב התשתיות וכל מה שיש כבר בנכס. חשוב תמיד לבקש הצעת מחיר מפורטת שתכלול את כל העלויות.

שיפוץ דירה בזול

שיפוצים זה בדרך כלל סיפור יקר. אך האמת היא שלא תמיד חייבים להגיע לטווח העליון. אם רק פונים אל איש מקצוע שיבנה בורכם תוכנית במסגרת התקציב שלכם, רוב הסיכויים שתצליחו להישאר במסגרת שפויה ואפילו זולה.

רוצים פרטים נוספים לגבי שיפוצים בבית? מבקשים הצעת מחיר לעבודה? אנחנו כאן לשירותכם.

איך להיכנס לתהליך של שיפוץ

השלב הראשון הוא לקבוע מה אתם רוצים לשפץ. צריכים מטבח חדש? חדר אמבטיה חדש? או אולי ריצוף חדש? לאחר מכן, צריך לברר מהי דרך הפעולה הטובה ביותר מבחינת תזמון. תצטרכו לשקול האם עדיף לכם לבצע את השיפוץ בבת אחת או חדר אחד בכל פעם. לבסוף, לאחר שתכננו את השיפוץ שלכם והחלטתם על לוח הזמנים עבורו, עליכם למצוא דירה שתתאים לצרכים ולתקציב שלכם.

1. חפשו קבלן שיפוצים טוב

הצעד הראשון הוא למצוא קבלן טוב. הקבלן צריך להיות מסוגל להבין את הדרישות שלכם ובעל מוניטין טוב. השלב הבא הוא להסתכל על החלל אותו אתם רוצים לשפץ ולתכנן בהתאם. חשוב לקחת בחשבון את כל ההיבטים כמו שימוש, אסתטיקה, תקציב וכו' לפני שממשיכים לשלב הבא. לבסוף, צריך לוודא שדאגנו לכל החוקים הכרוכים בפרויקט השיפוץ. כדי שלא יהיו בעיות בהמשך הדרך!

2. להכין תוכנית מסודרת

תהליך שיפוץ דירה מתחיל בתוכנית מפורטת. התוכנית צריכה לכלול את כל מהלך הדברים שיתרחשו בתהליך. זה צריך לכלול גם את התקציב, ואת לוח הזמנים של הפרויקט. כמו גם את רשימת החומרים והכלים הדרושים לו. ואז להתחיל בבדיקה יסודית של כל החדרים על מנת לברר מה צריך לעשות, כמה זמן וכסף צריך בשביל זה, ומה החומרים הדרושים לכל חדר ספציפי.

3. לקבל הצעת מחיר

אנו ב'בשביל העיצוב' פיתחנו שיטה ייחודית לבנות תקציב. ולא רק הצעת מחיר, תקציב עבור שיפוץ דירה שיכללו בתוכו את כל העלויות הישירות והנלוות באופן ייחודי, על פי הצרכים האישים והמדויקים שלכם. תקציב שיכלול בתוכו את עלויות: מטבח, שיש, כיור, ברז והקרמיקה, ריצוף לדירה, קרמיקה לחדרים הרטובים, כלים סניטרים, דלתות ועוד… באופן אישי לצרכי שיפוץ דירתכם.

מרגע הגעת נציגנו לדירתכם תוך 24 שעות תקבלו בוואטסאפ או במייל הצעת מחיר עבור שיפוץ דירה. באופן מדויק ומפורט שכולל הכל לפי דרישתכם האישית, ועדיין טומנת בתוכה את האפשרות להפריד חומר לבן (מטבח, דלתות, ריצופים וכ"ו). כך שההצעה הנה בשקיפות מלאה וניתן להוסיף בזמן בחירת המוצרים ולשכלל את התקציב.

ניתנת לכם אפשרות לבחון יחד איתנו את התקציב. כך שתוכלו להוזילו או ליקרו לפי רצונכם בבחירת המוצרים. אופן התשלום נבנה עבורכם בצורה מדורגת של שלבים הכפופים לסיום שלבי תהליך שיפוצים. כך תוכלו לדעת בוודאות שבכל שלב שילמתם על פחות ממה שקיבלתם.

נשמח לייעץ לכם בכל נושא, מקרה קלאסי בו אנו מסייעים המון כאשר יש לכם דירה שברצונכם לרכוש אך אינכם יודעים מה הסכום המשוער לשיפוצה, נשמח לסייע לכם בזמן אמת ולבנות לכם הערכת מחיר לפרויקט אפילו בלי להגיע לדירה.

תמונות של שיפוץ דירה לפני ואחרי

שאלות ותשובות

בכל מה שקשור לשיפוצים, יש הרבה מאוד שאלות, תהיות, ספקות, לבטים וחוסר בהירות. אנחנו כאן עם כל התשובות לכל השאלות שלא בדיוק היה לכם את מי לשאול. זאת על מנת להקל עליכם את כל התהליך ואת הדרך עד לקבלת ההחלטה והביצוע בפועל.

שיפוץ דירה עולה בממוצע בין 1,000 ל 2,000 ₪ לכל מ"ר. לא תמיד זה כולל את כל החומרים, הכלים הסניטריים, הצבע ומוצרי האלומיניום. ברור שככל שהדרישות שלכם תהיינה גבוהות יותר, המחיר יעלה אף הוא בהתאם.

אם מדובר בשיפוץ דירה מהיסוד לרמת מוגרים שזה אומר החלפת ריצוף, קירות, צנרת מים וחשמל עשוי להגיע לעלויות של בין 3,000 ל4,000 ₪ לכל מ"ר בבית.

העלויות עבור שירותיו של האדריכל משתנות בהתאם לגודל הדירה כמו גם העבודה שיש לאדריכל במקום. ברוב המקרים המחיר לשירותים שלו ינוע בין 3,000 ₪ ל5,000 ₪.

עיצוב פנים זהו שיורת שלא כדאי לוותר עליו למרות המחיר שלו. עיצוב פנים לדרה סטנדרטית יעלה לכם באזור 10,000 עד 12,000 ₪ כשזה תלוי בכל הפרטים המרכיבים את העבודה.

מעצב פנים ילווה אתכם משלב התכנון ועד לפרטים הקטנים של האקססוריז לבית.

לפני שאתם קופצים להרפתקה הזו של שיפוץ הבית עליכם לזכור. שיפוצים זה משהו שמתחיל ולא תמיד יודעים לאן בדיוק הוא יגיע. יש הרבה בלתמי"ם שגם אותם צריך לקחת בחשבון. עם זאת, כאשר אתם פונים אל קבלן מומחה שיביא את אנשי המקצוע המנוסים והיעילים באמת, המלאכה כולה תהיה מהירה, מקצועית, יסודית וטובה הרבה יותר.

למידע נוסף ולקבלת הצעות מחיר צרו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.

לקבלת הצעת מחיר עבור שיפוץ דירה

מלאו את הטופס וקבלו הצעת מחיר משתלמת במיוחד

לשפץ את הבית
רוצים לשפץ את הבית?
ולא יודעים מאיפה להתחיל?

אנו מזמינים אתכם להתייעץ ללא עלות! עם המומחים של 'בשביל העיצוב'. בשיחת ייעוץ נסביר לכם מאיפה מתחילים, כמה יעלה ועוד… ואפילו נפנה אתכם לקבלנים מצוינים שאנו עובדים איתם.

נשמע טוב? לחצו על הכפתור למטה.